Czego uczy nas najnowszy serial Netfliksa pt. „White Lines”?(Uwaga Spoiler!)

Czego uczy nas najnowszy serial Netfliksa pt. „White Lines”?(Uwaga Spoiler!)

Ibiza, Hiszpania i słońce to miejsca o jakich marzymy by wjechać zwłaszcza kiedy nie można. Najnowszy serial „White Lines” bardzo mnie wciągnął choć po raz kolejny karmi nas schematami. Ludzie są trochę bardziej stereotypowi i może to jest wadą serialu. Bohaterka, którą poznajemy ma na imię Zoe. Ma męża Michaela i córkę. W przeszłości zaginął jej brat , którego ciało zostało znalezione w Almerii.

Ponieważ lubię słuchać jak mówią po angielsku jest to wielka przyjemność móc oglądać to w oryginale. Jednak skupmy się na samym serialu. Zoe- To taka „pani grzeczna”. Grzeczna żona i grzeczna matka, której brat nie był grzeczny. Brat typowy brytyjczyk blondyn Alex Collins uczy Hiszpanów szaleństwa co już wydaje się nieco dziwne. Ibiza- pokazana jako raj ale oczywiście fałszywy raj. Raj szalonej miłości i brudnych pieniędzy gdzie Anglicy uczuli wolność. Sztywna Anglia i kontrastowa Hiszpania. W tym wszystkim przyjaźń i błądząca Zoe, która pragnie poznać prawdę o bracie.

W Zapowiedzi sezon 2

Serial pokazuje, że filozofia hedonizmu ciągle jest aktualna. Żyj pełnią sił, chwytaj dzień i pal pieniądze. Reżyser ten sam co stworzył „Dom z Papieru” chociaż kultowy „Dom z Papieru” mnie nie zafascynował.

Jednak co najbardziej ujmuje mnie w tym serialu t fakt, że mężczyźni są ofiarami kobiet. Jest to pokazane w sposób bardzo przygnębnający. Mężczyźni tu są zagubieni, są ofiarami swoich uczuć, lekko romantyczni a kobiety? Kobiety w tym serialu są okrutne, złe do szpiku kości. Zmierzłe. Niezdolne do miłości. Kochające ponad wszystko siebie. Największą ich ofiarą jest Axel Collins, charyzmatyczny gwiazdor. Może ćpun, może wariat ale jednak wśród całego towarzystwa wydaje się być aniołem choć też nim nie jest. Jest bez wątpienia prowokatorem, budzi fascnację i zainteresowanie ale to najbliżsi mu ludzie zawodzą go najbardziej.

„White Lines” to serial o tym, że kobiety to intrygantki i dosłownie przychodzi mi słowo na k. Serial próbuje je uniewinnić. Nawet Boxer, najdziwniejsza postać w serialu okazuje się być w środku romantykiem , który chce zaznać romantycznej miłości z zimną jak lód Angielką.

Potem okazuje się,że każdy szuka wolności i oczyszczenia. Oczyszczenia z prawdy i z przeszłości. Czy rzeczywiście prawda oczyszcza? Kiedy wychodzi na jaw okazuje się, że Axel Collins umarł bez powodu. Po prostu bez sensu. Zamordowała go kobieta. I to by było na tyle? Kobiety w tym serialu są elementem wszelkiego zła. Zoe jest irytująca kiedy usprawiedliwia swoje czyny i zdrady . Jest widoczny w niej konflikt:

Co groźniejsze, zdrada męża czy morderstwo?

Mordesrstwa w owym serialu są w stylu Tarrantino. Popełnia się je w imię przetrwania i w imię pieniędzy.

Jedna z głównych postaci bierze ślub mimo, że bez miłości. Tak robi większość kobiet. Niestety. Tylko ta akurat robi to świadomie bo facet ma kasę. Jak ktoś ma kasę to może kupić kobiety, które kochają pieniądze.

Cytat na zakończenie:

„W tym popierdolonym świecie staramy się spełnić oczekiwania, które mieliśmy za młodu. Marzyliśmy o wyudowaniu wieży światła, wrażeń i ekstazy, ale życie okazało się zupełnym przeciewieństwem. Życie to obserwowanie jak dzień po dniu , kawałek po kawałku wieża osuwa się w nicość niczym dziecięca zabawka”

Share

One thought on “Czego uczy nas najnowszy serial Netfliksa pt. „White Lines”?(Uwaga Spoiler!)

Leave a Reply

%d bloggers like this: