7  spraw, o których warto pomyśleć przed świętami

7 spraw, o których warto pomyśleć przed świętami

Święta to czas kiedy trzeba planujemy to co się dzieje. Trzeba zorganizować mnóstwo rzeczy i spraw. Przyjrzeć się swojej rodzinie. Co się ostatnio zmieniło. Całkiem serio piszę czyli kto się rozwiódł, kto się ożenił/wyszła za mąż. Święta to czas, który jest symbolem. Wtedy rodzina składa się na nowo. Przynajmniej raz w roku.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaDa6UYek64

1.Ozdoby świąteczne.

Jak pięknie ozdobić świat wokół. Do tego mamy pełno gadżetów, które można kupić w każdym sklepie. Choinki, szablony i inne. Jeśli mamy dzieci to będzie dla nich idealny czas. Współne zdobienie i wspólna praca.

2. Prezenty dla bliskich

Mamy pełno promocji. Istnieją sklepy internetowe. Warto wcześniej pomyśleć o prezentach. Rozważyć co chcą nasi bliscy. Dziś jak wiadomo liczy się intencja i gest.

3. Potrawy świąteczne

Warto podzielić się obowiązkami. Pomyśleć wcześniej o tym co zjemy. Zakupić potrawy. Niektóre można zrobić wcześniej. Każdy z nas ma swoje tradycje. U mnie był zawsze barszcz z uszkami, pierogi i inne pyszności.

4. Przeżywanie Świąt

Przestaliśmy już przeżywać ten czas świąt. Warto trochę pomyśleć o bliskich. Co u nich słychać. Jak sobie radzą.

5. Miejsce Świąt

Zaplanować u kogo spędzimy I dzień Świąt czy Wigilię. Zadbać o otoczenie. Święta to taki czas w roku kiedy nawet na siłę ale jednak bardziej łączymy nasze siły z rodziną. Niezależnie od naszyego wyznania i przekonań wtedy łączą się wszyscy. Pięknie to widać w amerykańskich filmach świątecznych.

6. Nie bierz wszystkiego na siebie

Rodzina jest po to aby każdy podzielił się obowiązkami. Ktoś przywiezie ciasta, Ktoś zrobi to i tamto ale i tak wiadomo,że poczucie kontroli nie da spokoju Pani domu i to Ona zrobi „główne potrawy”

7. Dobry nastrój i zero umartwiania się

Czas świąt kojarzy się z ciągłym umartwianiem. Skazywaniem się na multum obowiązków. Warto dać sobie spokój. Powinien to być czas odpoczynku.

Annlove.pl życzy ci miłego przygotowania do świąt. Uśmiechnij się. Może spadnie śnieg,

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: