7 spraw, o których warto pomyśleć przed świętami

Święta to czas kiedy trzeba planujemy to co się dzieje. Trzeba zorganizować mnóstwo rzeczy i spraw. Przyjrzeć się swojej rodzinie. Co się ostatnio zmieniło. Całkiem serio piszę czyli kto się rozwiódł, kto się ożenił/wyszła za mąż. Święta to czas, który jest symbolem. Wtedy rodzina składa się na nowo. Przynajmniej raz w roku.

1.Ozdoby świąteczne.

Jak pięknie ozdobić świat wokół. Do tego mamy pełno gadżetów, które można kupić w każdym sklepie. Choinki, szablony i inne. Jeśli mamy dzieci to będzie dla nich idealny czas. Współne zdobienie i wspólna praca.

2. Prezenty dla bliskich

Mamy pełno promocji. Istnieją sklepy internetowe. Warto wcześniej pomyśleć o prezentach. Rozważyć co chcą nasi bliscy. Dziś jak wiadomo liczy się intencja i gest.

3. Potrawy świąteczne

Warto podzielić się obowiązkami. Pomyśleć wcześniej o tym co zjemy. Zakupić potrawy. Niektóre można zrobić wcześniej. Każdy z nas ma swoje tradycje. U mnie był zawsze barszcz z uszkami, pierogi i inne pyszności.

4. Przeżywanie Świąt

Przestaliśmy już przeżywać ten czas świąt. Warto trochę pomyśleć o bliskich. Co u nich słychać. Jak sobie radzą.

5. Miejsce Świąt

Zaplanować u kogo spędzimy I dzień Świąt czy Wigilię. Zadbać o otoczenie. Święta to taki czas w roku kiedy nawet na siłę ale jednak bardziej łączymy nasze siły z rodziną. Niezależnie od naszyego wyznania i przekonań wtedy łączą się wszyscy. Pięknie to widać w amerykańskich filmach świątecznych.

6. Nie bierz wszystkiego na siebie

Rodzina jest po to aby każdy podzielił się obowiązkami. Ktoś przywiezie ciasta, Ktoś zrobi to i tamto ale i tak wiadomo,że poczucie kontroli nie da spokoju Pani domu i to Ona zrobi „główne potrawy”

7. Dobry nastrój i zero umartwiania się

Czas świąt kojarzy się z ciągłym umartwianiem. Skazywaniem się na multum obowiązków. Warto dać sobie spokój. Powinien to być czas odpoczynku.

Annlove.pl życzy ci miłego przygotowania do świąt. Uśmiechnij się. Może spadnie śnieg,

Reklamy

Dodaj komentarz