Kiedy myślę o kobiecie w XXI wielu. Myślę – Feministka. Sama niedawno rycząc, że nikt mnie nie kocha głosiłam typowo feministyczne hasła zazdroszcząc tym co są razem. Tak, byłam sfrustrowaną singielką. Teraz kiedy czytam to co myślałam widzę zupełnie inną rzeczywistość.

Prawda, że mężczyzna też jest ofiarą. Kobiety są ofiarami swoich feministycznych idei. Nie zawsze mężczyzna to ten, który porzuca. Często to kobiety porzucają. Nieprawdą jest, że dobrzy faceci mają łatwo. W nurcie tego świata żyjemy w świecie decyzji. Codziennie podejmujemy decyzję. Decyzję o tym czy wstać do pracy. Decyzja o tym czy przyjąć pracownika. Decyzja o miejscu zamieszkania. Te i inne decyzje mają na nas wpływ.

Posiadamy wiele przekonań: „Skoro ona go zostawiła może ja też powinnam” , „Po co wychodzić za mąż”?

Zawsze myśląc o decyzjach widzę twarz Morfeusza, który podaje magiczne dwie tabletki dla Neo. Wszyscy kojarzymy te scenę. Zmieniła ona oblicze filmu. weszliśmy w nowy etap połączenia komputera i filmu. Podobnie stało się z człowiekiem. Ja jestem pokoleniem 1985. Lata osiemdziesiąte. Moje życie istniało bez internetu.

Dlatego kiedy kobieta rozważa rozstanie czeka na innego, który się zjawi i rozbije związek. Nie musi mieć przy tym wątpliwości bo wszelkie pisma pochwalą jej decyzję. Napiszą ,że super. Przecież trzeba myśleć o sobie. Istnieją mężczyźni i kobiety typu narcyz. W kolejnych wpisach bardziej skupię się na kobietach narcyzach. Gwarantuję, że w każdym z nas jest trochę z narcyza. Niestety u niektórych przynosi ono szkody dla otoczenia. Nie chcę też by w ANN-LOVE było czuć, że masz podejmować TWOJE DECYZJE.

DECYZJE NALEŻĄ TYLKO DO CIEBIE NIEZALEŻNIE OD ICH KONSEKWENCJI , NIKT NIE MA PRAWA PODJĄĆ ZA CIEBIE DECYZJI ANI CIĘ ZMUSIĆ.

Co ma wpływ na rozstania?

  • Motylki w brzuchu i uzależnienie od czegoś co daje ci poczucie adrenaliny.
  • Czytanie kobiecych magazynów gdzie istnieje kult bycia rozwódką niezależnie od przyczyn. Kobiety często te przyczyny wymyślają lub istnieją w ich głowach.
  • W mediach wciąż słyszysz hasła „Zmień swoje życie”
  • Inni się rozstają i są szczęśliwi dlaczego ty nie możesz

Chcesz być jak inni a nie jak TY. Gdzieś tam pod wpływem medialnych informacji zgubiliśmy siebie. Kiedy będę z Tobą rozmawiać to właśnie chciałabym byś rzeczywiście rozważył czy na pewno nie kochasz tej osoby. Może rządzą tobą silne emocje, przeżycia. Zapamiętaj, że to nie media decydują jak masz żyć. Z kim masz być. Warto zapytać dlaczego czujesz się nieszczęśliwy/nieszczęśliwa? Czemu nie rozmawiasz o tym z partnerem/ z partnerką? Decyzja o miłości i związku to powinno być SACRUM. Dziś mylnie jest pojmowane rozumienie wolności. Kiedy masz jednego partnera to musisz być bardzo nudna.

T
Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

Dodaj komentarz