Pop psychologia czyli dlaczego niektórzy w nią wierzą?

Pop psychologia czyli dlaczego niektórzy w nią wierzą?

Psychologia to słowo wielkie. Nadużywane. Dziś stała się swoistym towarem. Dzięki psychologii możesz wkręcić ludzi, oszukać. Wystarczy dać post: NIE UFAM NIKOMU. Po takim poście będę natychmiast reakcje.

  • Też ufałam i się zawiodłam.
  • Nie warto ufać, masz rację.
  • Ufam tylko Bogu
  • Wolę być sam/samotny bo nic nie wart
  • Ci co mnie nie akceptują są gorsi

Czym jest pop psychologia? Niedawno, znajoma psycholog (Specjalnie nie odmieniam) stwierdziła, że psycholog to jeden z bezsensownych zawodów. Rzeczywiście. Psychologia jest wszędzie. Szerzy się w internecie przede wszystkim głosząc czasem nieprawdę.

Zazwyczaj jej odbiorcami są kobiety choć czytają zarówno mężczyźni. Pop psychologia szkodzi bo stała się wyznacznikiem. Sama daje gotowe recepty a nie powinno tak być? Jak Ci źle to go zostaw! Jak taki jest (A jaki) to go zostaw!Nastąpiła blokada myślenia społecznego. Inni ludzie (pseudo psycholodzy) decydują o czyimś losie. Niestety stało się to narkotykiem dzisiejszych czasów.

Masz problem. Napisz na Facebooku. Najlepiej zostaw. Za to powinno się karać ale to dowodzi bezmyślności wielu ludzi. Znowu powracamy do tematu miłości i bliskości z rozsądku.

Dlaczego ludzie w nią wierzą? Ciągle szukają bodźców i zrozumienia. Czują się samotni i opuszczeni. Szukają sekty. Podobne uczucie daje religia, która łączy się z psychologią. Szukają także usprawiedliwiania wobec podejmowanych decyzji.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: