Dlaczego nadal jesteś singlem/singielką?

Dlaczego nadal jesteś singlem/singielką?

Z tym pytaniem zapraszam Cię do naszego spotkania. To pytanie, które warto sobie zadać. Może rzeczywiście tego chcesz. Może rzeczywiście trwałe relacje to nie twoja bajka. Warto zacząć od zadania sobie tego pytania. Powody mogą być różne:

1.Boisz się mówić o tym co czujesz i czego potrzebujesz

Jesteś zdziwiony , że to może być powód ale warto w każdej zdrowej relacji posiadać zdolność do mówienia o swoich błędach. Warto w każdej relacji nie tylko w związku znać słowo: „przepraszam” , „dziękuję” oraz „to moja wina” . Te kluczowe słowa sprawiają, że łatwiej ci zrozumieć drugą osobę.

2. Nie wiesz czego oczekujesz od życia , związku

Nie masz wyobrażeń o tym czego oczekujesz w związku. Warto przybliżyć sobie ten fakt. Może nadal wierzysz w chodzące na tej planecie ideały stworzone przez media. Nadal nosisz w sobie przekonanie, że związek może być tylko z jakimś modelem/ modelką. Twoje oczekiwania nie są sprecyzowane. Nie są też zgodne z rzeczywistością. Wymagasz od innych by byli tacy a tacy ale sam/sama nie spełniasz w połowie tych oczekiwań. Wierzysz w bajki. Masz syndrom księżniczki/ księcia.

3. Nieudane relacje w rodzinie, wciąż słyszysz jak to inni się męczą w związku

Wciąż zapominamy, że my to my. Nie istnieją rodziny, w których nie było rozwodu. Takie zdarzają się bardzo rzadko. Teraz rozwód to tylko formalność finansowa. Jednak TY to jesteś TY. Warto o tym pamiętać. Masz prawo być inny/a gdyż jesteś indywidualnością. Masz prawo żyć jak chcesz. To, że ktoś pochodzi z rodziny alkoholików to nie znaczy,że będzie alkoholikiem. Zależy to tylko od ciebie. Twoich wewnętrznych motywacji. Jeśli jesteś w stanie pokonać to jest wspaniałe. Nieudane relacje u innych to ich nieudane relacje a nie twoje.

4. Boisz się poznawać nowe osoby

Podstawową umiejętnością każdej relacji jest poznawanie ludzi. Otwarcie się na przyjaźnie i nowe znajomości. Dziś żyjemy w świecie internetu warto jednak odważyć się na realne spotkania. Każdy związek powinien funkcjonować w świecie rzeczywistym.

4. Musisz być sobą przy tej drugiej osobie.

Musisz umieć otworzyć się przed drugą osobą. Dosłownie być takim jaki/jaka jesteś. Musisz być nieidalny/a. Osoba, która cię pokocha właśnie takiego cię akceptuje. Wspiera cię w twojej samorealizacji, pracujecie na siebie razem.

Te jak wiele innych pytań są bardzo przydatne. Pomogę ci je zadać i razem poszukamy odpowiedzi. Pamiętaj : Życie samemu nie jest proste. Też masz problemy i też musisz zaspokajać te same potrzeby. Życie we dwójkę jest podobne tylko przeżywacie świat razem. Dobrze jest czuć się kochanym i kochaną. Jeśli nie próbowałeś to rozejrzyj się wokół.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: