W smutnym świecie ojców – Tato na weekend

W życiu spotykamy wiele sytuacji, które trudno nam zrozumieć. Na tym blogu chce spojrzeć na problem ojcostwa z innej strony. W dzisiejszym świecie ich rola jest mało istota. Bardzo dlugo miałam przekonanie,że każda samotna matka to biedna, skrzywdzona kobieta. Takie też są. Jednak w większości przypadków to kobiety, które świadomie zostawiają partnerów.

Nie zamierzam nikogo hejtować tylko pokazywać pewne prawdy. Wielu z nas nie ma tej świadomości rzeczywistości. Polskie prawo nie jest przychylne dla ojców albo tylko na papierze dając im szansę bycia ojcami na weekend.

„Tato” stary polski film Macieja Ślesickiego jest nadal aktualny. To film bardzo smutny. O tym co musi znosić ojciec w dzisiejszych czasach. Problemy ojców mimo istnienia wielu grup wsparcia nadal są aktualne.

Sądy w Polsce wychodzą z założenia,że każda matka chce dobra dziecka. Rzeczywiste postrzeganie powinno brzmieć; ” Istnieją złe matki i źli ojcowie.Wiadomo, że istnieją nieudane związki, którego konsekwencjami są dzieci. Najlepszą opcją dla każdego dziecka jest miłość rodziców. Kochająca i zdrowa, niedoskonała rodzina. Nikt nie jest doskonały. Każdy z rodziców kocha dziecko na swój sposób. Ojciec rzadko kiedy dostaje szansę na bycie ojcem. Rzadko kiedy choć coraz częściej spotykają inne kobiety. Generalnie łatwiej jest samotnej matce znaleźć kogoś „

Istnieją kobiety, które mają płacić alimenty ale sądy są dla nich łaskawe mimo, że sama zaprzecza swojemu byciu matką. Kobiety-matki mają w życiu łatwiej. Mają większe szanse na spotkanie partnera.

ALIMENTY!

W Polsce prawo nakazuje więc je płacić zwłaszcza mężczyznom. Alimenty krzywdzą relacje jeszcze bardziej. Kiedy Sąd nakazuje płacić alimenty to ojciec automatycznie staje się bankomatem. Sąd nie uczy rodzicielstwa. Pokazuje, że są dwie strony ale tylko matka ma zawsze rację. I co innego kiedy ojciec rzeczywiście na to zasługuje bo pozostawił taką matkę. Tymczasem rzeczywistość sądów to rzeczywistość schematyczna. Dużo istnieje na tym świecie błędów postrzegania „Feminizm jest tylko dobry bo broni praw kobiet a szowinizm jest zły”.

W kolejnych wpisach skupię się na tych błędach myślowych, które sprawiają, że ludzie nie dostrzegają faktów. Rola ojca jest bardzo spłycona tak jak rola rodziny w XXI wieku. To portal zgodny z rzeczywistością. Jeśli opisuje w nim sytuacje to takie, które miały miejsce. Zweryfikowane informacje, które mają na celu nie skrzywdzić nikogo.

OBIEKTYWIZM– To nasze motto!

Reklamy