Ostatnio napisała do mnie znajoma , rozwódka po trzydziestce. Kobieta bardzo inteligentna i atrakcyjna. Opisywała mi bardzo często swoje „historie miłosne”. Nie wiem czemu rozstała się z mężem ale nie mieli dzieci. Ślub był bardzo huczny. Często mówiła mi: „Kiedy się spotkaliśmy ponownie byłam taka zauroczona. Tak chciałam ślub” .

Ślub skończył się rozwodem. Rozwód nadal trwa a moja znajoma wciąż szuka tego jedynego. Tylko ma duże powodzenie i przyciąga naprawdę ciekawych facetów ale żaden nie pasuje. Zapytałam: No dobra to opisz mi twój ideał. No i opisała. Był to opis bardzo schematyczny typu ma być wysoki i przystojny. Ma być kulturalny czyli nigdy nie popełniać błędów. Zapytałam wtedy: A Ty jak siebie widzisz? Czy jesteś też chodzącym ideałem? To takie pytanie, które denerwuje wielu ludzi.

Kiedy opisywała mi swoje smutne historie miłosne zawsze z takim samym końcem dostrzegłam, że ona boi się:

*zaangażowania
* nie ufa sobie i innym
* nie wie czego chce
* nie rozumie, że to ona ma problem

Jest jeszcze pełno innych powodów, które przeszkadzają mojej znajomej nawiązać trwałą relację. Być może nigdy jej nie nawiąże a może spotka kogoś kto będzie o nią walczyć. Ma też syndrom księżniczki. Pomiędzy niezależnością wpaja się kobietom, że mają mieć księcia z bajki. One mają syndrom księżniczek. Warto przypomnieć sobie kobiety z Gry o Tron. Ayra- typowa wojowniczka a jej siostra Sansa to typowa pani w zamku. Można stwierdzić, że w każdej kobiecie jest trochę Ayri trochę Sansy. U niektórych te charaktery dominują jako jednostajne. Rzadko mówi się o tym iż każdy z nas ma w sobie trochę mężczyzny i trochę kobiety.

Samotność jest więc wyborem. Wielu samotnych singli tęskni za miłościami, które nie istniały. Żyją w bajce. Niestety za bardzo. Nasz portal ma Wam pomóc, nasze sesje i spotkania przez skype’a dostrzec w sobie pewne słabości. Musicie dać sobie szansę drogie singielki. Także dać szansę innym ludziom wokół.

Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

2 thoughts on “Syndrom wiecznej singielki”

  1. sabina gatti – to ta NIENAWIDZĄCA KOBIET. Co ona jeszcze wymyśli ?? Chyba ma problem sama ze sobą.. największy 🤔

Dodaj komentarz