Stereotypy na temat miłości

Żyjemy w czasach kiedy miłość ma wiele stereotypów. Zazwyczaj kojarzy się z tym, że odbiera nam wolność i przestrzeń.

To jeden z wielu stereotypów. Żyjemy też w epoce rozwodów. Kiedy słyszymy o tym czujemy przerażenie. Chcemy być od tego odsunięci.

Z drugiej strony zazdrościmy innym ludziom. Często słyszę „Ale oni mają fajnie”. Może i tak ale wszyscy ponosimy koszty istnienia. Jeśli ktoś osiągnął sukces to tylko dzięki swojej ciężkiej pracy. Często też właśnie obok osoby, która go kocha mimo tego, że świat nie jest piękny ani rzeczywistość. Właśnie sztuką jest kochać kogoś kiedy jest źle, gorzej. Potem doceniacie te wspólne chwile. Stają się one wielkim darem. Poza tym nikt z nas nie zna swojej przyszłości Życie mamy jedno.

Żyjemy więc w czasach kiedy zakochanie się jest czymś co odbiera wolność. Tylko co to znaczy być wolnym w czasach kiedy powinno się pracować. Kiedy pracujemy to mamy mało czasu. Zarabiamy pieniądze by żyć na poziomie.

Ludzie widzą to co chcą widzieć. Ile mieli po drodze porażek i rozczarowań – Tego nikt nie widzi. Niestety. Każdy widzi to co chce widzieć. Wadą naszych czasów jest samowolka. Masz prawo obrażać i poniżać drugą osobę. Masz prawo ją odrzucić. Kiedy ktoś ciebie kocha to kocha ciebie takiego jakim jesteś. Z twoimi wadami, słabościami i pragnieniami. Przyjmuje ciebie w czasie sukcesie i w porażce. Niestety, dziś coraz trudniej o taką miłość. Gdyż ludzie dziś oczekują od miłości, że będzie ona zawsze kolorowa i ten ktoś będzie taki jakiego oczekujemy.

Niestety kochani świat taki nie jest.

Często podkreślam,że nie ma idealnych ludzi. Nikt nie jest i nie będzie nigdy doskonały ale miłość to miłość. To fakt, że mamy swojego zwierzchnika obok. Kogoś kto stanie po naszej stronie. Możecie w nią nie wierzyć. Możecie żyć mitami o miłości, które nigdy nie pozwolą się wam na nią otworzyć. Wszystko w życiu wymaga ciężkiej pracy. Wtedy uczymy się szacunku.

Miłość zależy w większości od ciebie. Kolejne wpisy poświecę temacie decyzji. Sztuka ich podejmowania, mierzenia się z ich konsekwencjami jest kolejną sztuką nie każdemu daną. Dodatkowo jeszcze sztuka poszukiwania i rozwiązywania problemów. To kolejny temat na wpis.

Reklamy

Dodaj komentarz