Mit silnej kobiety- silna czy szczęśliwa?

Kobiety w XXI wieku ubzdurały sobie, że są silne. Jest to aluzja do słabych facetów. Przecież facet to nasz społeczny wróg! Zastanawiam się dlaczego chcecie być silne? – Dla kogo? Co wam daje słabość mężczyzn. Ja znam wielu silnych psychicznie mężczyzn. Co nie znaczy, że oni też nie są słabi.

Każda kobieta chce uparcie być silna czyli niezdominowana przez faceta. Nie mam tu na myśli bynajmniej samorealizacji i niezależności. Każdy dziś powinien być niezależny. Mieć swoje pieniądze i nie ma to związku z siłą kobiet a po prostu z lepszym samopoczuciem.

Jak ja widzę silną kobietę? Zarabia dużo pieniędzy. Nie potrzebuje emocji ani uczuć albo wkłada sobie do głowy takie przekonanie. Jest sama, jest dominująca. Faceci lgną do niej bo jest bogata. Nie brakuje jej seksu. W internecie krzyczy o feminizmie, wolności i bezradności kobiet wobec mężczyzn. Pisze też, że nie warto być w związku. Wieczorami popija w samotności do lustra i rozpacza nad swoim życiem. Popija bardzo wiele a ludzie wokół nie dają jej wsparcia. Teraz wyobraźmy sobie też mężczyznę w podobnej sytuacji.

Mężczyzna z zasady ma być tym słabszym. Chociaż uwierzcie mi. Życie to nie jest licytacja. Jak ogłoszę światu, że jestem silna to wiem o tym tylko ja i ewentualnie moi najbliżsi. Te walki są w głowie wielu kobiet. Tylko po co? Masz być sobą. Jeśli chcesz płakać to płacz. Wpis dotyczy także mężczyzn. Mitem jest ,że mężczyzna nie może płakać. Może a nawet musi. Nie czyni go to ani gorszym ani lepszym.
Mit silnej kobiety przerasta same kobiety. Musimy zaakceptować świat wokół. Na wiele spraw nie mamy wpływu ale po co być silnym? Co to w ogóle znaczy. Jeśli ktoś jest ofiarą przemocy to inny temat. Będę pisać o tym. Jednak mit silnej kobiety nadal jest w głowach. Kobiety mówią sobie „Żaden facet mnie nigdy nie uszczęśliwi”. Kobiety zachowują się bardzo egoistycznie i narcystycznie. Może tak: nie można szufladkować ludzi. Dlaczego uważamy się za lepsze? Bądźmy szczęśliwymi ludźmi. Bądźmy szczęśliwi w związku lub nie. Niech media nie manipulują tym co mamy robić bo my wiemy to najlepiej. Ty wiesz czy chcesz być wiecznym singlem/singielką . Jeśli tak to nikomu nie rób nadziei.

Reklamy